Článek: 62742 ACTAEA RACEMOSA GRA 4GM CH2-CH30 LBN F   R R

 

           

V:         Boiron S.A., Sainte Foy-les-Lyon, Francie.

 

S:         Cimificuga racemosa - dilutio homeopathica q.s.

 

DI:        Samorostlík (Cificifuga racemosa), rostlina z čeledi pryskyřníkovitých.

 

B:         Globule 1 g; granule 4 g; kapky 30 ml; prášek 15 g; solutio 12 ampulí; 12 čípků; 50 tablet, 20 g masti.

 

IS:        Homeopatikum.

 

PU:       Dysmenorea při silném menstruačním krvácení, nepravidelný cyklus.  Prudké, stěhovavé svalové bolesti, provázené svalovými spasmy a třesem.  Bolesti Achillovy šlachy.

 

TY:        Citlivým typem je nejčastěji žena v období pohlavního života, ale i klimakteria.  Pak se zpravidla střídají období excitace s typickou logoreou a melancholie s četnými fobickými stavy, případně též taktilními a zrakovými halucinacemi.

 

CH:       Křečovité bolesti vykazují zhoršení v průběhu menstruačního cyklu a narůstají s intenzitou krvácení.  Určitou úlevu přináší lokální teplo. 

            Periodicita výše popsaných psychických stesků.

 

I:          Všechny menstruační potíže zhoršené intenzivním krvácením.  Fobické stavy v těhotenství.  Regulace porodní činnosti.  Revmatické potíže a bolesti krční páteře, pokud vykazují popsané charakteristiky.  Tendinitidy ( záněty šlach ).

 

NÚ:       Nejsou známy.

 

IT:         Účinnost léku, stejně jako ostatních homeopatik, snižuje zejména mentol (některé zubní pasty), káva, cigarety a současná konzumace jídel a nápojů. 

            Jiné interakce nejsou popisovány.

 

D:         V případě menstruačních potíží dávkujeme lék od 15. do 20. dne cyklu, zpravidla 5 granulí denně v ředění 9 CH.  Stejné ředění volíme při regulaci porodní doby, kdy Acteu podáváme v rytmu kontrakcí a v revmatologických indikacích (2-4krát denně).  Vyšší ředění (15-30 CH) je indikováno u těhotenských fobií (5 granulí 1krát denně).

 

ZP:       Homeopatické granule se podávají v období mezi jídly, nechávají se zvolna rozpustit pod jazykem a nezapíjí se.

 

PE:       60

 

ZS:       Při teplotě 15-25 st. C, chránit před světlem.