Článek: 60839 EUPHRASIA OFFICINALIS GRA 4GM 3CH-30CH LBN F   R R

 

            EUPHRASIA OFFICINALIS glob., grn., gtt., plv., sol., supp., tbl., ung.

 

V:         Boiron S.A., Sainte Foy-les-Lyon, Francie.

 

S:         Euphrasia officinalis - dilutio homeopathica q.s.

 

DI:        Glykosid rhinantin - aukubin, éterické a mastné oleje, flavinoidy, hořčiny, silice, pryskyřice.

 

B:         Globule 1 g; granule 4 g; kapky 30 ml; prášek 15 g; solutio 12 ampulí; 12 čípků; 50 tablet, 20 g masti.

 

IS:        Homeopatikum.

 

PU:       Dráždění očních sliznic s dráždivou sekrecí, drobné ulcerace při okrajích víček, ptóza, dráždění horních cest dýchacích s nedráždivou sekrecí z nosu, tracheální kašel, katarální bolesti hlavy, amenorea, dysmenorea, zánětlivé prostatické dráždění močového měchýře, únavnost, zimnice, chlad.

 

CH:       Hojný výtok lepkavých slz se zánětem spojivek s pálením a drážděním očí, otok a slepení očí, ptóza, nedráždivá sekrece nosní (Alium ceppa obráceně, zlepšení chladem).  Oči a nos - zhoršení večer, zhoršení v teple, v místnosti, jižním větrem a světlem, zhoršení kašle ráno, kdy je produktivní (až zvracení); zlepšení po kávě, ve tmě, na čerstvém vzduchu. Arsenicum - astenie, celkově oslabení jedinci, zhoršení ve tmě, úzkostní. Kalium iodatum - zlepšení rýmy teplem, oční příznaky nejsou vyznačeny. Sabadil - suché pálivé sliznice nosohltan.  Elsemium - třes, chybí žízeň, zimnice, adynamie.  RHUS TOX. - zlepšení teplem.

 

I:          Záněty spojivek hlavně alergické, ale i nealergické etiologie, nazofaryngitidy st. modalit, spalničky (počáteční stadium), prostatitis, dráždivý močový měchýř.

 

D:         Nejčastěji nižší potence CH5, CH9 v akutní fázi onemocnění 5 granulí po 1-2 hodinách, podle zlepšení prodlužovat intervaly a vysadit.  Při chronickém průběhu 2krát denně 5 granulí, jako prevence v pylové sezóně event. 1krát týdně v potenci 15 CH. Tablety: 1 tableta několikrát denně podle akutnosti příznaků, postupně snižovat.  V chronickém průběhu 2krát denně nebo i jinak podle potřeby. Kapky: 5 granulí = 1 tableta = 10 kapek.

 

ZP:       Granule, tablety, kapky, roztok: perorálně, sublinguálně.  U dětí je povoleno rozpustit na lžičce vody a nechat polknout. Čípky: zevně, zavést do rekta.  Mast: zevně.

 

PE:       60

 

ZS:       Při teplotě 15-25 st. C, chránit před světlem.