Článek: 72644 GRAPHITES GRA 4GM CH3-CH200 LBN F   R

 

           

V:         Boiron S.A., Sainte Foy-les-Lyon, Francie.

 

S:         Graphites - dilutio homeopathica q.s.

 

DI:        Grafit neboli tuha (šesterečná modifikace uhlíku) je skoro čistým minerálním uhlím, lehce smíseným se železem, oxidem hlinitým a křemíkem.

 

B:         Globule 1 g, 4 g; granule 4 g; kapky 15 ml, 30 ml, 60 ml, 125 ml, 250 ml; prášek 15 g, 30 g, 60 g; solutio 12, 30 a 60 ampulí; 6, 12 a 13 čípků; 50 tablet, 20 g masti.

 

IS:        Homeopatikum.

 

PU:       Mokvavé, ekzematiformní eflorescence na úrovni kůže, atonie trávicí trubice, flatulence.  Absence libida u mužů.  Venózní stáza, anemie a sklon k hemorhagiím.

 

TY:        Citlivým typem je obézní, zimomřivý jedinec trpící zácpou a dyspeptickými potížemi.  Každý může v určité situaci vykazovat charakteristiky léku.

 

CH:       Puchýře s viskózním, žlutým sekretem s predilekcí v záhybech flexorů, za ušima a na úrovni pohlavních orgánů.  Kůže je hrubá, s množstvím cyst a keloidních jizev, leze vykazují zhoršení teplem a mytím.  Chronická zácpa s objemnou, suchou stolicí.  Hemoroidy s análními fisurami. Anémie, epistaxe.  Nerozhodnost, ztráta iniciativy, hypofunkce štítné žlázy, zpomalený metabolismus.

 

I:           Ekzémy, plenková dermatitis, impetiginizované afekce, vykazující charakteristiky léku. 

            Periunguální bradavice. 

            Keloidní jizvy. 

            Zácpa s objemnou, hlenovitou stolicí.  Hemoroidy, anální fisury. 

            Epistaxe.  Vasomotorické návaly v menopauze.

 

NÚ:       Nejsou známy.

 

IT:        Účinnost léku, stejně jako ostatních homeopatik snižuje zejména mentol (některé zubní pasty), káva, kouření a současná konzumace jídel a nápojů. 

            Jiné interakce nejsou popisovány.

 

D:        Zpravidla volíme ve všech indikacích nižší potence (5 CH, 9 CH), 5 granulí 2krát denně.

 

ZP:       Homeopatické granule se podávají v období mezi jídly, nechávají se zvolna rozpustit pod jazykem a nezapíjejí se.

 

PE:       60

 

ZS:       Při teplotě 15-25 st. C, chránit před světlem.