Článek: 62284 PHOSPHORICUM ACIDUM GRA 4GM CH3-CH30 LBN F   R

 

DR:       Boiron S.A., Sainte Foy-les-Lyon, Francie.

 

S:         Acidum phosphoricum - dilutio homeopathica q.s.

 

DI:        Kyselina fosforečná: H3PO4 v homeopatickém ředění.

 

B:         Globule 1 g; granule 4 g; kapky 30 ml; prášek 15 g; solutio 12 ampulí; 12 čípků; 50 tablet, 20 g masti.

 

IS:        Homeopatikum.

 

PU:       Velká prostrace, velké vyčerpání nervového systému.  Mentální vyčerpanost je na prvním místě, později následuje i tělesná.  Následek prudkého akutního onemocnění, excesu, zármutku, psychického šoku, ztráty tělesných tekutin.  Průjem bez bolestí.  Fosfaturie.  Hojné močení, hlavně v noci a ráno.  Vypadávaní chlupů a vlasů z psychických příčin.

 

TY:        Mladí vytáhlí jedinci, rychle vyrostlí, jedinci extrémně duševně a fyzicky vyčerpaní, přemíra práce, rozkoše, velký zármutek, vysilující choroba.

 

CH:       Pocity tlaku na úrovni hlavy, škrábání v kostech, únava v zádech, tlaku na pokožce obličeje jako by byla pokryta přerostlým filmem.  Lhostejnost ke všemu: dřímota až bezvědomí. Pacienta nic nezajímá, protože nemá sílu přemýšlet.  Oslabená paměť, duševní těžkopádnost.  Dřímota ve dne, nespavost v noci.  Cephalea s těžkou hlavou, tlak na temeni, pocit konfuze.  Průjem akutní nebo chronický bez bolesrtí, zápachů a vyčerpání. Průjem zlepšuje ostatní příznaky.

 

FÚ:       Regulativní účinek na citlivý organismus podle homeopatického zákona podobnosti.

 

I:          Podpůrně po extrémní ztrátě tělesných tekutin s výjimkou průjmu vážný psychický šok, zármutek, přepracování, cephalea s výše uvedenými modalitami, hojné močení s fosfatuií, hojné pocení, průjmy bez bolestí a vyčerpání, podpůrně i při bolestich při rakovině.

 

KI:         Absolutní: nejsou známy. 

            Relativní: irreverzibilita léze, nedostatečná reakční schopnost organismu.

 

NÚ:       Nejsou známy.

 

UP:       Granule a globule obsahují cukr.  Mentol a podobné aromatické látky snižují účinek.

 

D:         Nízká ředění do 9 CH symptomaticky dle uvedených indikací několikrát denně 5 granulí, intervaly prodlužovat dle zlepšení.  Ředění 15-30 CH při charakteristických psychických projevech, 1krát denně, 1krát týdně nebo i měsíčně.  Jedna dávka 5 granulí, event. 10 granulí při týdenních nebo měsíčních intervalech.  Při zlepšení vysazovat.  Vysoká ředění CH 200 a MK u vysokých úrovní podobnosti, jen pro zkušené homeopaty. Jedna kapka se rovná přibližně 1 granuli, do ředění 30 je C a D potencování srovnatelné.

 

ZP:       Globule, granule sublinguálně, tablety, kapky, pitné ampule perorálně, mast zevně, čípky rektálně.

 

 

AU:       Váňová Hana, MUDr.