Homeopatie

Poruchy spánku u dětí 

Důležitým požadavkem při výběru léku u dětí je maximální bezpečnost . Právě toto homeopatické léky, zvláště v této indikaci, velmi dobře splňují, neboť nemají žádné známé vedlejší účinky a jejich užívání nezpůsobuje návyk.  

Výběr homeopatického léku se  opírá o běžné klinické pozorování, přičemž se navíc přihlíží k proměnlivým a nestálým příznakům, které charakterizují osobní reaktivitu pacienta. I když je tento ucelený přístup nezbytný, někdy stačí k předepsání vhodného homeopatického léku zjistit pouze několik charakteristických příznaků.

Podle vývoje onemocnění a charakteristických příznaků je  možno kombinovat několik homeopatických léků.


V období prořezávání zubů :    

Chamomilla vulgaris 9 nebo 15CH - dávkování 5 granulí opakovaně; jestliže je to potřeba, pak každou čtvrt hodinu.  Úleva je často velmi výrazná za 10-15 minut.  Vysadit lék jakmile se bolesti uklidní

  • v období prořezávání zubů je dítě podrážděné, vzteká se. Uklidní se pohybem ( houpání, v náručí ...)
  • často jedna tvář červená a horká
  • může trpět hýžďovým erytémem (zarudnutí) následkem průjmovité stolice
Při přecitlivělosti na smyslové stimulace ( světlo, hluk):

Př.:"Dítě sedí ve své postýlce a křičí, obličej má červený a zalitý potem. Má vytřeštěný, upřený pohled a pod vlivem představivosti vidí hrůzné výjevy. Nesrozumitelně hovoří a někdy se snaží utéct.často při horečnatých onemocněních."

Belladonna 5 nebo 9CH - dávkování 5 granulí v rytmu záchvatů

  • suché sliznice, vysoká teplota
  • červený obličej, pocení
  • malátnost
Úzkostné stavy :  

Pulsatilla  15CH - dávkování 5 granulí 1 x denně.

Dítě, které nesnáší nové situace, zvláště jež jej nutí vyjít z rodinného kruhu -->projevuje se úzkost z odloučení. Zpravidla se jedná o dítě, jež trpí opakovanými problémy ORL. Často dítě chce spát v posteli s rodiči nebo být jimi uspáváno.

Gelsemium sempervirens 15CH - dávkování 5 granulí 1 x denně

Dítě, u kterého některé konkrétní události ( začátek školního roku, zkoušení ve škole, při sportovních soutěžích,..) mohou vyvolat úzkostné stavy, které se projevují často obtížným usínáním nebo buzením se uprostřed noci. Děti pak často ztrácejí sebedůvěru a mají strach z neúspěchu. Trpí inhibicí, kterou doprovází třes a emotivní průjem.

Ignatia 9CH - dávkování 5 granulí 1 x denně

Příčinou bývá často stres. Dítě je znepokojené následkem nějaké emoční události ( stěhování, rozvrat nebo úmrtí v rodině,...).Toto znepokojení se projevuje dvěma způsoby :

  • změnou chování s podrážděností a častými záchvaty pláče

  • křečovitými projevy, zejména bolestmi břicha

 

Speciality :  

Sedalia sirup 200 ml - určený dětem od 1.roku

Dávkování : 1 čajová lžička ráno a večer. Po skončení příznaků léčbu přerušit.